LVK 2019

hory 18 19V neděli 6. 1. 2019 odjížděli žáci 7. a 8. třídy na lyžařský výcvikový kurz do Říček v Orlických horách.

Po příjezdu čekala na žáky útulná chata s příjemným personálem a hlavně perfektní sněhové podmínky. Na sjezdovkách leželo více než 100cm přírodního sněhu. Každé ráno se vyrazilo na svah skibusem,  který odjížděl přímo od chaty. Dopoledne a odpoledne se lyžovalo. Na obědy se lyžaři vraceli na chatu. Třetí „kritický“ den byl vyplněný vytvářením staveb ze sněhu a závěrečným závodem dovrchu. Celý pobyt provázela soutěž v čistotě pokojů a také v tvorbě básniček:

Sníh je bílý

led studený a dělá škrrrrr

ruce mrznou

a já si myslím brrrr

Všechno mokrý

led dělá křup

je to dobrý

teď si něco kup.

Letošní lyžařský kurz v Říčkách můžeme hodnotit na výbornou. Vše se obešlo bez zranění a v

ideálních podmínkách se začátečníci naučili základům lyžování a pokročilejší lyžaři se dále zlepšili.

Už se těšíme s dalšími na příští rok!

Mgr. Pražák Oldřich