"Podpora gramotnosti na ZŠ Břeclav"

– v rámci projektu využije škola k podpoře vzdělávání následující šablony, které jsou pro žáky zcela zdarma:

• čtenářský klub pro žáky
  • klub zábavné logiky a deskových her
  • doučování žáků ohrožených školním neúspěchem
  • vzájemná spolupráce pedagogů ZŠ v oblasti čtenářské a matematické gramotnosti a inkluze
  • sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím návštěv

V rámci tohoto projektu bude na škole pracovat speciální pedagog.

"Ovoce a zelenina do škol"+"Mléko do škol"

Spojení projektů Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol pod společný projekt s názvem ŠKOLNÍ PROJEKTve kterém je v roce 2017/2018 několik změn.

Od září 2017 se dodává naší škole vedle ovoce a zeleniny nově také mléko a mléčné výrobky.
Novinkou je, že na veškeré dotované produkty budou mít NOVĚ nárok všichni žáci od 1. do 9. ročníků.

ZDARMA bude nadále ovoce, zelenina, ovocné šťávy, ovocné pyré, NOVĚ ZDARMA také neochucené mléko a neochucené mléčné výrobky (např. jogurt, sýr, tvaroh).

1 x za 14dní děti dostanou 2ks ovoce, zeleniny či šťávy a 1ks neochucených mléčných výrobků.

Cílem projektu je vytvořit stravovací návyky ve výživě dětí, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, zlepšit zdravotní stav mladé populace a bojovat proti dětské obezitě.

Další

Škola se zapojí v rámci partnerství do projektů:

• Český národní projekt PRIM – Podpora rozvíjení informatického myšlení – pod záštitou PF JU v Českých Budějovicích ve spolupráci s MŠMT a NÚ ve vzdělávání – bude realizováno v hodinách Práce s počítačem ve třídě V. A
  • „Podnikavostí k udržitelnému rozvoji JMK“ – spolupráce s Gymnáziem Břeclav