Den barev 18-19

Záměrem akce bylo následující:

1. v úterý 26.2. si všichni žáci oblečou svojí oblíbenou barvu

2. spočítá se kolik bude jaké barvy

3. barvu, která bude nejvíce nošena, si všichni obléknou ve středu 27.2.

Jak to probíhalo

Když jsem šel do školy, byl zrovna den barev. Trochu jsem se bál, že žáci řeknou, že je to hloupost a nezúčastní se, nebo nedojdou v té barvě, která vyhraje. Po příchodu do školy, bylo jasné, že vyhraje černá. I Ve třídě jsem viděl nečekaně černou barvu, ale co mě překvapilo, že někteří žáci mají rádi zelenou barvu… Spočítali jsme jaké barvy bylo nejvíc a potom jsme vyhlásili, že si další den oblečeme každý černou barvu. Další den celá škola došla v černé. Vypadalo to, že je nějaký pohřeb. Jsem rád, jak to dopadlo, protože se zapojila skoro celá škola. Při této akci jsem zjistil, jakou kdo má nejoblíbenější barvu. Podle reakcí a zapojení žáků se akce povedla.

Radim Hladký, 8.A

Parlament - slabikářová slavnost 18-19

Žákovský parlament společně s vyučujícími na prvním stupni připravil pro nové prvňáčky akci nazvanou Slabikářová slavnost. Jak akce probíhala, popsal žák 6. B Tomáš Trávníček: „Prvně jsme došli na chodbu bílé školy, holky donesly foťák a kameru a paní učitelka Vražinová nás pustila do místnosti, kde bývá družina, abychom se převlékli do kostýmů. Počkali jsme, až zazvoní a vešli do třídy, kde jsme vybrali prvňáčka. S ním jsme šli po schodech cestou na půdu. Po cestě nám žáci četli slabiky. Na půdě Olga s Lukášem slavnostně předali dítěti Slabikář. Následoval doprovod zpět do třídy a tak se to celé opakovalo.“

Paramenťáci byli převlečeni za pohádkové bytosti a podle reakcí všech zúčastněných se akce jako každý rok povedla. Spokojení byli jak prvňáčci, tak i členové parlamentu, kterým děkuji za spolupráci a zpestření výuky.

Mgr. Jaborník a Tomáš Trávníček

Den válečných veteránů 18-19

K uctění památky válečných veteránů uspořádal žákovský parlament dobročinnou sbírku. Parlament se snažil připomenout Den válečný veteránů, který případá vždy na 11. listopad. Válečných veteránů je třeba si vžit proto, že za nás bojovali. Někteří vojáci se domů vrátili s trvalými následky a někteří se nevrátili vůbec. Aby si ostatní žáci udělali obrázek o tom, jakými osudy si museli vojáci projít, rozhodli se parlameťáci zahrát krátké představení. Nejprve si rozdělili role, pak se dali do nacvičování. I přes to, že na přípravu měli necelý týden, se představení povedlo. Výsledkem bylo vybraných 6 660 kč, což vydalo na 222 vlčích máků. Vlčí mák je symbolem válečných veteránů, jelikož to byla jedna z mála rostlin, která rostla na bitevních polích.

Část z vybrané sumy putovala i na rekonvalescenci Ladislavy Hodonské, které všichni přejeme úspěšnou léčbu.

Bára Martinková