Okresní kolo v přespolním běhu 18-19

Okresní kolo v přespolním běhu se uskutečnilo v pátek 21. 9. 2018 v lese za sídlištěm Na Valtické. Naši školu reprezentovala čtyři družstva, mladší žákyně a žáci, starší žákyně a žáci.

Úspěšné bylo mladší žactvo, kdy žákyně i žáci obsadili shodně druhá místa. Starší žákyně skončily čtvrté a žáci pátí.

Za mladší žákyně běžely tyto dívky:  Nicol Helešicová (3.), Vanessa Bezucká (8.), Karolína Pekárová (12.), Kateřina Svobodová (14.), Olga Kocandová (16.) a Adéla Čapková (18.). Celkem běželo 31 závodnic. Skončily za ZŠ Slovácká a porazily ZŠ Kpt.Nálepky,  ZŠ Lednice a ZŠ Valtice.

Mladší žáci běželi ve složení: Jan Škoda (4.), Albert Karmasýn (10.), Ondřej Gajdoš (11.), Tadeáš Pařenica (16.), Šimon Kristoň (18.) a Dan Hlavatý (27.). Celkový počet běžců byl 42. Skončili za ZŠ Slovácká a porazili ZŠ Kupkova, Kobylí, Valtická, Kpt. Nálepky a Gymnázium. 

Těsně pod stupni vítězů, tedy na 4.místě, skončily starší žákyně v tomto složení: Julie Baránková (6.), Kateřina Šomodiová (17.), Sára Krochmaľová (18.), Veronika Zelinková (27.) a Sára Prokešová (28.). Radka Helešicová si cizím zaviněním pohmoždila kotník a nedoběhla. Běželo 42 závodnic. Skončily za Gymnáziem, ZŠ Slovácká a ZŠ Lednice, porazily ZŠ Valtická, Valtice a Nikolčice.

Páté místo obsadili starší žáci: Tomáš Rathuzký (21.), Vojtěch Tichý (25.), Václav Kos (28.), Radim Hladký (31.) a Ondřej Průdek (32.). Celkem běželo 35 vytrvalců. Skončili za ZŚ Slovácká, Gymnáziem, ZŠ Valtice a Valtická

Mgr. Pappová Zuzana