Environmentální výchova - Kančí obora 15-16

kanci oboraUž pět let spolupracujeme s panem ing. Filipem Šálkem a navštěvujeme lužní les Kančí oboru. Pan Šálek svým poutavým výkladem předává našim žákům své znalosti o této lokalitě. Tentokrát páťákům a šesťákům.

První část věnoval rostlinám a druhou živočichům. Všem žákům se tato exkurze moc líbila a za všechny hovoří postřehy Julie Baránkové ze 6.A:

„Svízel přítula se přichytává na oblečení. Medvědí česnek chutná trochu jako pažitka. Má zelenou barvu a na jaře kvete bílými květy. Hluchavka má hranatý stonek a květy nafialovělé barvy. Má sladkou chuť a dá se cucat. Na hluchavce saje čmelák, protože má větší sosáček než včelka. Hrachor má mladé květy růžové a starší fialové. Po odkvětu se změní v lusk. Dá se jíst a chutná jako hrách. Na stromech roste poloparazit jmelí obecné. V Kančí oboře se vyskytují divoká prasata, ale bohužel jsme žádné neviděli. Byly zde slyšet zvuky kuňky obecné a různých druhů ptáků. Datel, žluna a stehlík udělali do stromů díry a požírali červotoče a jiné roztoče. Pod kůrou stromů jsme viděli chodbičky, které zde udělali broučci. Pan Šálek nám vylovil různé vodní tvorečky, třeba vodomila, žábronožky, larvy komárů, chrostíky, plovatku bahenní, okružáka ploského a jiné. Pan Šálek byl moc příjemný, mnoho jsme se dozvěděli a moc se nám to líbilo."

Video zde