Školní kolo v zeměpisné olympiádě 15-16

zemepisna olympiada15. 12. 2015 proběhlo v přírodovědné učebně školní kolo zeměpisné olympiády. Více než dvě desítky účastníků byly rozděleny do tří kategorií. Kategorii „A" tvořili žáci šestého ročníku, kategorie „B" byla určena pro sedmý ročník a žáci osmých a devátých ročníků byli společně zařazeni do kategorie „C". Test byl zaměřený na práci s atlasem i bez něj. Žáci zúročili obecný přehled ve světě, schopnost řešit globální problémy a vědomosti získané jak ze školy, tak i mimo ni.

Nejmladší kategorii „A" vyhrál Vojtěch Tichý. V kategorii „B" byla první (stejně jako minulý ročník) těsně Sára Ševčíková před Sárou Čadovou a Mai Nhat Vu. Nejstarší kategorii měla také stejného vítěze Martina Ptáčka, s minimálním bodovým rozdílem za ním se umístil Boris Čapka, třetím do party byl Filip Texl.

Úspěšní řešitelé, vítězové svých kategorií, budou reprezentovat naši školu v okresním kole, které se koná 16. 2. 2016.

Všem zúčastněným patří dík i pochvala za to, že se nezalekli změřit své síly v zeměpisných znalostech. Vítězům gratuluji a přeji pevné nervy při přípravě na okresní kolo a hodně štěstí v samotné soutěži.

Mgr. Jaborník Lukáš