"Souboj s pravopisem" 15-16

pravopis26. října se žáci 6. - 9. tříd zúčastnili podzimní soutěže v českém jazyce nazvané Souboj s pravopisem.

Pro každý ročník vyučující připravila pracovní list s úkoly různé obtížnosti . Nad pravopisnými oříšky –soutěžící strávili zhruba hodinku. Zvládli test, osmisměrku, doplňovačku , hádanku i korekturu textů.

Kdo nejlépe zdolal nástrahy českého pravopisu? Nejúspěšnější byli:

6. třída: 1.- 2. Varadínková Gabriela, Zich David

7. třída: 1. Nešporová Karolína, 2. Ševčíková Sára, 3. Vu Nhat Mai

8. třída: 1. Kučerová Erika, 2. Šimková Ornela,

9. třída: 1. Grbavčicová Julie, 2. Ptáček Martin, 3. Texl Filip, Rebenda Alexander

Účast byla ovlivněna velkou absencí žáků ve výuce. Pochvalu zaslouží všichni, kteří si udělali volnou chvilku, nezalekli se a přišli si zasoutěžit. Vítězům gratulujeme, odměníme je diplomem a malou sladkostí.