Republikové finále OVOV v Praze 15-16

Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů se uskutečnilo ve dnech 10. 9. – 12. 9. 2015 v Praze na Stadioně Juliska. Zúčastnilo se 40 škol z celé republiky. Soutěžila družstva i jednotlivci, tedy celkem 650 žáků. Naši školu reprezentovalo družstvo 4 žákyň a 4 žáků:, Nikola Herzová, Zuzana Václavovičová, Lenka Baránková, Soňa Baránková, Martin Hanzalík, Boris Čapka, Viktor Doležal a Bronislav Gajdušek.

První den bojovali o nejlepší výkony v běhu na 60m, skoku dalekém, hodu medicinbalem, shybech a přeskocích přes švihadlo. To se velmi dařilo, po prvním dnu bylo družstvo na 18. místě.

Druhý den získávali body v dalších disciplínách, a to v trojskoku, klikách, sedech-lezích, hodu míčkem a běhu na 1000m. Přestože bojovali žáci ze všech svých sil, posunuli se na konečné 20. místo.

Velkým úspěchem je celkové 15. místo Martina Hanzalíka v jednotlivcích z celkového počtu 126 chlapců z celé republiky. Podařilo se mu vytvořit 7 osobních rekordů z 10 disciplín. Nejhodnotnější výkon byl výkon ve skoku dalekém o délce 529 cm.

Mezi staršími žákyněmi si dobře vedla N. Herzová, která skončila na 41.místě ze 100 závodnic. Mladších žákyň soutěžilo 57, nejlépe skončila L. Baránková na 19.místě, Z. Václavovičová na 24.místě a S. Baránková na 28.místě.

Zážitky z této soutěže žákům určitě umocnilo i setkání s olympioniky naší republiky, kteří věnovali mladým sportovcům své fotografie s úspěchy v celé sportovní kariéře i s podpisem.