Ohlédnutí za akcemi v září 2014

Republikové finále OVOV v Praze

Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů se uskutečnilo ve dnech 5. 9. – 6. 9. 2014 v Praze na Stadioně Juliska. Zúčastnilo se 39 škol z celé republiky. Soutěžila družstva i jednotlivci, tedy celkem 650 žáků. Naši školu reprezentovalo družstvo 4 žákyň a 4 žáků: Miroslava Hanzalíková, Nikola Herzová, Lucie Bartošíková, Zuzana Václavovičová, Jakub Pavlík, Jan Kocián, Pavel Horčička a Martin Hanzalík.

První den bojovali o nejlepší výkony v běhu na 60m, skoku dalekém, hodu medicinbalem, shybech a přeskocích přes švihadlo. To se velmi dařilo, po prvním dnu bylo družstvo na 10. místě.

Druhý den získávali body v dalších disciplínách, a to v trojskoku, klikách, sedech-lezích, hodu míčkem a běhu na 1000m. Přestože bojovali žáci ze všech svých sil, posunuli se na konečné, krásné 15. místo, což je nejlepší umístění ze tří zúčastněných břeclavských škol ( ZŠ Slovácká – 19.m., gymnázium 21.m.)

Obrovským úspěchem je celkové 3. místo Miroslavy Hanzalíkové v jednotlivcích z celkového počtu 77 děvčat z celé republiky. Zaběhla 2. nejrychlejší čas v běhu na 60m- 8,43s, skočila nejdelší skok do dálky – 4,95m, 2. skončila v hodu medicinbalem – 14,20m, v trojskoku obsadila také 2. místo výkonem 7,32m, v míčku hodem dlouhým 43,50m skončila na osmém místě.

Zážitky z této soutěže žákům určitě umocnilo i setkání s olympioniky naší republiky, kteří věnovali mladým sportovcům své fotografie s úspěchy v celé sportovní kariéře i s podpisem.

Peer program

Program proběhl ve třídě VI. A a v VII. A ve třech lekcích pod vedením Mgr. H. Adamusové z PPP Břeclav.

Peer program je typ programu, který využívá proškolených vrstevníků při ovlivňování postojů a chování žáků 6.a 7.ročníku k drogám. Cílem této primární prevence je předcházet problémům s návykovými látkami u těch, kdo je ještě nezačali užívat. Tato preventivní akce přibližuje žákům zdravý životní styl, smysluplné trávení volného času. Program předává žákům znalosti a informace o návykových látkách, naučí je konkrétní sociální dovednosti a pozitivně ovlivní jejich postoje a hodnoty.

Dopravní výchova

Ve středu 10. 9. proběhla pro žáky 4. tříd akce „ Dopravní výchova ". V teoretické části si všichni zopakovali základní povinnosti chodce a cyklisty, znalost dopravních značek a jednoduché křižovatky.V části praktické si celou teorii vyzkoušeli na dopravním hřišti a nechyběla ani jízda zručnosti. Vše proběhlo formou hry a nelepší žáci byli odměněni drobnými dárky.

Okresní kolo v přespolním běhu

Okresní kolo v přespolním běhu proběhlo 30.9.2014 v lese za sídlištěm Na Valtické. Naši školu reprezentovala 3 družstva – mladší žáci a žákyně a starší žáci, starší žákyně jen jako jednotlivci. Trať byla náročnější než v kole školním, ale žáci se s tím vypořádali velmi dobře.

Nejúspěšnějším družstvem bylo družstvo ml. žákyň, které obsadilo krásné 2. místo. Družstvo tvořily tyto žákyně: Natálie Navrátilová 2. m., Zuzana Václavovičová 5., Soňa Baránková 22., Nikola Herzová 14., Tereza Šedivá 19. a Lucie Podroužková 45.

Navrátilová zároveň obsadila v jednotlivcích celkové 2. místo.

Mladší žáci obsadili 5. místo ve složení: Lukáš Křivánek 15., Richard Opavský 18., Jakub Halášek 21., Jan Jakubec 40., Radek Hric 57. .

Družstvo starších žáků se umístilo také na 5. místě: Jakub Pavlík 7., Patrik Pliml 23., Š. Zapletal 25., Viktor Doležal 26., Boris Čapka 32. a Martin Hanzalík 39.

Starší žákyně soutěžily v kategorii jednotlivců a umístily se takto: Vanessa Kristlíková 18., Kateřina Košťálová 29. a Vendula Gálová 37.

Přijetí žáků starostou

Již počtvrté byli žáci naší školy pozváni starostou města Břeclavi MUDr. Oldřichem Ryšavým, aby byli oceněni za sportovní výsledky v loňském školním roce. Tentokrát se přijetí a ocenění konalo v kině Koruna. Pan starosta a místostarostové žákům osobně poblahopřáli a dali dárkovou tašku. Na závěr všichni shlédli filmovou pohádku Tři bratři.

Žáci II. – V.tříd se zúčastnili 1.ročníku soutěže Štafetový pohár a obsadili 2.místo v kraji.

Na úspěchu se podíleli tito žáci: Simona Baránková a Simona Hnátová za druháky, Kristýna Hricová, Michaela Navrátilová, Tomáš Rathuzký, Samuel Herza, Adam Procházka a David Hřebačka za třeťáky, Denisa Navrátilová, Radim Hřebačka, Vít Kolář a Jakub Vajbar za čtvrťáky, Zuzana Václavovičová, Lenka Baránková, Soňa Baránková a Jakub Halášek za páťáky.

Dalšími oceněnými byli:

> Miroslava Hanzalíková, Zuzana Václavovičová, Lucie Bartošíková, Nikola Herzová, Jan Kocián, Jakub Pavlík, Martin Hanzalík, Pavel Horčička za 15. místo v republikovém finále v OVOVu.

> Miroslava Hanzalíková, Klára Staňková, Paulína Drábková, Nikola Herzová, Lucie Bartošíková, Sabina Fukalová, Lucie Podroužková a Kateřina Košťálová za 3.místo v krajském kole v Poháru rozhlasu

> Jakub Pavlík, Martin Hanzalík, Matěj Kristoň a Karel Helešic za 2.místo v krajském kole v přespolním běhu

> Rostislav Talafa, Daniel Helešic, Tereza Šedivá a Karin Kouřilová za 2.místo v krajském kole v dopravní soutěži

Školní kolo v přespolním běhu

V pátek 26. 9 .2014, v rámci preventivního programu „Běh pro zdraví", si žáci naší školy změřili síly ve vytrvalostním běhu. Start byl na hrázi u Včelínku, běželi po hrázi ke kojenecké vodě a po druhé straně zpět. Starší chlapci si k této trase přidali ještě okruh kolem pole u Včelínku. Závodili VI. – IX. třídy ve dvou kategoriích (mladší a starší), zvlášť děvčata a chlapci.

Výsledky zde

Návštěva Úřadu práce

Ve čtvrtek 25. 9. 2014 jsme se zúčastnili besedy na Úřadu práce v Břeclavi. Pracovnice informačního a poradenského střediska (IPS) nás seznámila s obecnými pojmy jako je trh práce a jeho fungování v regionu.

Získali jsme aktuální informace o možnostech a podmínkách studia na středních školách a o uplatnění absolventů v praxi.

Měli jsme možnost nahlédnout do kartotéky jednotlivých povolání. Všichni si udělali na počítačích profesní testy, jejichž výsledky mohli konzultovat s odborníkem.

Na závěr besedy obdržel každý účastník seznam s užitečnými webovými odkazy pro volbu povolání a také nabídku na individuální pomoc při výběru povolání.

Základní škola Břeclav, Komenského 2,
příspěvková organizace

Od 1. 1. 1996 byla škola na základě rozhodnutí Městského zastupitelstva zřízena příspěvkovou organizací. Pracuje od tohoto data v právní subjektivitě a sama si vede mzdovou a personální agendu.

Kontakty

Úřední deska

• Zřizovatel školy: Město Břeclav
  • Ředitelka školy: Mgr. Yveta Polanská
  • Plánovaná kapacita: 460 žáků

• Součástí školy je i školní družina s kapacitou 122 žáků.
  • Celkový počet žáků k 1. 9. 2023 byl 340 žáků.

• Při škole je od 1. 1. 2006 zřízena Školská rada.
  • Na škole pracuje odborová organizace.
Školský obvod

Školský obvod Základní školy Břeclav, Komenského 2, příspěvkové organizace dle Obecně závazné vyhlášky města Břeclavi č. 1/2019 tvoří ulice: B. Šmerala, Budovatelská, Celnice - středisko služeb, Čs. armády, Dělnická, Dolní Luční, Dyjová, Gagarinova, Hájová, Havlíčkova, Hlavní, Horní Luční, Hraniční, Julia Fučíka, J. Skácela, Komenského, Kovářská, Lesní, Nádražní, Okružní, Osvobození, Polní, Prostřední, Rovnice, Sadová, Slunečná, třída 1. máje (po ulici Lesní), Tylova, Úzká, Záhumní

Přehled nejdůležitějších předpisů, podle nichž povinný subjekt jedná a rozhoduje
  • Zákon č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění
  • Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, v platném znění
  • Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění
  • Vyhláška č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, v platném znění
Místo a způsob, jak získat informace
  • osobně, telefonicky, písemně na výše uvedená kontaktní spojení
Místo a způsob, kde lze podat žádost, stížnost nebo jiný podnět a obdržet rozhodnutí