• slideshow 2 61e811ebe0 2

1.A v knihovně - zimní sporty 19-20

V úterý 21. 1. 2020 jsme opět zavítali do místní knihovny.
Byl zde pro nás připraven zábavný program na téma: ZIMNÍ SPORTY. Přečetli jsme si pohádku, přišli na kloub zapeklitým hádankám, protáhli jsme si tělo v zimních disciplínách a vyrobili jsme si krásného bruslaře.
Také jsme pořídili mnoho fotografií, které nám tento pěkný den připomenou.

1.AB Slabikářová slavnost 19-20

Nachýlil se nám konec listopadu a s ním i poslední stránka naší učebnice „ŽIVÁ ABECEDA“.

Díky ní jsme se naučili celkem devět písmenek. Teď nastal ten správný čas ji odložit, protože v pátek 22.11. propukla „SLABIKÁŘOVÁ SLAVNOST“. A tato slavnost není jen tak obyčejná. Pro každého prvňáčka je tato slavnost velmi důležitá a někdy i zapeklitá záležitost.

Za doprovodu pohádkových bytostí musí splnit nelehké úkoly, které mají podobu čtení písmen, slabik, recitaci básniček apod. Naši prvňáčci však všechny překážky zvládli a odměnou jim bylo předání vysněného „SLABIKÁŘE“.

1.A v knihovně 19-20

V pátek 25.10.2019 jsme navštívili místní knihovnu. Velmi mile nás zde přivítala paní Soňa Piškulová a paní Vladimíra Kurialová. Byl pro nás připraven program, který byl poučný a zábavný. Děti byly seznámeny s řazením knih v regálech, s žánry, které si mohou v knihovně půjčovat a také s tím, jak se ke knihám chovat. Poté si mohly děti samostatně vybrat knihu a prohlédnout si ji. Návštěva byla pro prvňáčky velmi přínosná, dozvěděli se spoustu zajímavých a užitečných rad o knihách.