8.tř. Bu bu bu den 17-18

Školní parlament se každým rokem snaží žákům zpestřit výuku. Tentokrát jsme se demokraticky shodli, že pro žáky pátých až devátých tříd zorganizujeme Halloween. Uskutečnil se ve středu 25. října. Den měl i originální název Bu- Bu- Bu- day.

     V tento den měly všechny třídy na druhém stupni možnost mít den naruby. Tudíž si žáci mohli vyzkoušet roli učitele. Během dvou týdnů měl každý třídní kolektiv příležitost si vyzdobit svou třídu. Díky kreativitě studentů byla téměř v každé třídě skvělá atmosféra Halloweenu. Den byl vyjímečný i tím, že žáci i učitelé mohli přijít do školy v kostýmu. V přízemí školy byl připravený koutek, kde probíhalo malování obličejů. Také zde byl prodej čerstvého, halloweenského jídla, které mělo velký úspěch. V prvním patře školy byl fotokoutek, kde jsme měli připravené i rekvizity. Tady se mohl každý nechat vyfotit na památku. 

Foto

8.tř. Přespolní běh - školní kolo 17-18

Tak jako každý rok, i letos, si žáci naší školy změřili síly ve vytrvalostním, přespolním běhu, který se uskutečnil v pátek 22.9.2017, a to v rámci preventivního programu „Běh pro zdraví“. V letošním roce byla změněna trasa tohoto běhu. Od Včelínku, kde je zákaz vstupu, byla přemístěna do  lesíka za TJ Tatran Poštorná. Počasí přálo, ale trať byla po deštivém týdnu blátivá. Přesto běh žáci zvládli velmi dobře.

Závodili žáci VI.- IX. tříd ve dvou kategoriích (mladší, starší), zvlášť dívky a chlapci.

Výsledky

Foto

7. tř. Školní kolo ve šplhu 16-17

V úterý, 22.11.2016, se v tělocvičně ČŠ soutěžilo ve šplhu.

Žáci byli rozřazeni do dvou kategorií (mladší a starší), zvlášť dívky a chlapci. Úroveň byla velmi dobrá, někteří si vytvořili i osobní rekordy. Celkem se zúčastnilo 77 žáků.

Pět nejlepších zástupců z obou kategorií bude reprezentovat školu v okresním kole, které se koná 30.11.2016 na ZŠ Slovácká. Novinkou v této soutěži je vyšší počet žáků reprezentujících školu – 5, z toho tři žáci tvoří družstvo, které má šanci postoupit do krajského kola.

Výsledky

Foto

6. tř. - Kančí obora - environmentální výchova

kanci oboraUž pět let spolupracujeme s panem ing. Filipem Šálkem a navštěvujeme lužní les Kančí oboru. Pan Šálek svým poutavým výkladem předává našim žákům své znalosti o této lokalitě. Tentokrát páťákům a šesťákům.

První část věnoval rostlinám a druhou živočichům. Všem žákům se tato exkurze moc líbila a za všechny hovoří postřehy Julie Baránkové ze 6.A:

„Svízel přítula se přichytává na oblečení. Medvědí česnek chutná trochu jako pažitka. Má zelenou barvu a na jaře kvete bílými květy. Hluchavka má hranatý stonek a květy nafialovělé barvy. Má sladkou chuť a dá se cucat. Na hluchavce saje čmelák, protože má větší sosáček než včelka. Hrachor má mladé květy růžové a starší fialové. Po odkvětu se změní v lusk. Dá se jíst a chutná jako hrách. Na stromech roste poloparazit jmelí obecné. V Kančí oboře se vyskytují divoká prasata, ale bohužel jsme žádné neviděli. Byly zde slyšet zvuky kuňky obecné a různých druhů ptáků. Datel, žluna a stehlík udělali do stromů díry a požírali červotoče a jiné roztoče. Pod kůrou stromů jsme viděli chodbičky, které zde udělali broučci. Pan Šálek nám vylovil různé vodní tvorečky, třeba vodomila, žábronožky, larvy komárů, chrostíky, plovatku bahenní, okružáka ploského a jiné. Pan Šálek byl moc příjemný, mnoho jsme se dozvěděli a moc se nám to líbilo."

Foto a video zde

5.AB Cesta chleba na náš stůl 14-15

Dne 11. 3. 2015 se žáci V.A,B zúčastnili environmentálního výukového programu "Cesta chleba na náš stůl" ve Velkých Pavlovicích. Chlapce a děvčata uvítaly lektorky pavlovickým chlebem se solí. Po teoretické části, kdy se děti seznámily s různými druhy obilí a vypracovávaly tématické pracovní listy, následovala praktická část, ve které si děti pomlely obilí, vytvořily těsto a upekly pletené chlebánky, které všem chutnaly. Žákům se program líbil a věříme, že je zaujal.

Foto zde

4. tř. Skokanský čtyřboj 13-14

V prvním červnovém týdnu proběhl další ročník atletických závodů 1. stupně pod názvem SKOKANSKÝ ČTYŘBOJ. Žáci již tradičně závodili v těchto disciplínách: skok daleký, skok z místa, trojskok z místa a minutové skákání přes švihadlo. Slunečné počasí podpořilo výborné výkony a v jednotlivých kategoriích zvítězili tito žáci. 

4. a 5. TŘÍDY: 1. místo – Soňa Baránková 2. místo – Eliška Bajzová 3. místo – Sára Čadová 1. místo – Martin Šoula 2. místo – Tadeáš Mank 3. místo – Jakub Padalík

Foto zde

4. tř. Škola v přírodě 13-14

Ve dnech 9.6. – 13.6. 2014 se žáci IV.A a IV.B zúčastnili školy v přírodě v Horní Bečvě (hotel Cherry), nedaleko Rožnova pod Radhoštěm v malebné oblasti Beskyd u přehrady Horní Bečva. Sluníčko pořádně pálilo, a tak se děti denně koupaly v hotelovém venkovním bazénu nebo při vycházce kolem přehrady se zastavily na pláži a vykoupaly se též. V úterý se uskutečnil výlet na Pustevny s výšlapem k soše Radegast a na horu Radhošť. Další výlet byl do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, na prohlídku „Dřevěného městečka" a „Valašské dědiny". Ve „Valašské dědině" děti objevily starobylá dřevěná stavení, různá zvířata, přadlenu, kováře a starou školu, ve které usedly do starodávných lavic za zvonění pana učitele. Poté zavítaly na náměstí v Rožnově a do obchůdků.

Během pobytu děti absolvovaly stezku odvahy, opékání špekáčků, karneval, diskotéku, návštěvu solné jeskyně, spoustu her a soutěží o ceny a medaile (malování na chodníku, pexesománii, přehazovanou, soutěž o nejlepšího tanečníka, nejlepší masku, honbu za pokladem, samozřejmě nechybělo ani bodování úklidu na pokojích). Po celou dobu pobytu nám přálo velmi teplé a příjemné počasí. Domů se děti vrátily pěkně opálené a se spoustou zážitků.

Foto zde

4. tř. Štaferový pohár 13-14

V pondělí 12. 5. se konalo krajské kolo Štafetového poháru 1. – 5. tříd. Do Břeclavi se sjelo 11 družstev z celé jižní Moravy. Závod zahájily štafety na 8 x 100 metrů 1. – 3. tříd, ve kterém obsadili naši závodníci 6. místo, následovaly štafety 4. – 5. tříd, v němž jsme získali 2. místo. V každé štafetě nastoupili vždy čtyři chlapci a čtyři děvčata. Vyvrcholením byl závod na 8 x 200 metrů 2. – 5. tříd. Po dramatickém souboji doběhlo naše družstvo opět na 2. místě. Sečtením všech časů jsme vybojovali i celkově 2. místo za Slováckou, 3. skončila škola z Tišnova. Všichni reprezentanti získali medaile a diplomy. Blahopřejeme!

Štafeta 1. – 3. třída: Navrátilová Michaela, Hřebačka David, Rathuzký Tomáš, Herza Samuel, Hricová Kristýna, Procházka Adam, Baránková Simona, Hnátová Simona

Štafeta 4. – 5. třída: Baránková Lenka, Baránková Soňa, Václavovičová Zuzana, Navrátilová Denisa, Hřebačka Radim, Kolář Vít, Vajbar Jakub, Halášek Jakub

Štafeta 2. – 5. třída: Navrátilová Michaela, Hricová Kristýna, Baránková Lenka, Václavovičová Zuzana, Procházka Adam, Herza Samuel, Rathuzký Tomáš, Halášek Jakub

Foto zde

4. tř. Olympiáda břeclavských škol 13-14

Poslední červnový a také školní týden – „předprázdninový"se utkali žáci naší školy se spolužáky ostatních břeclavských škol na tradiční Olympiádě břeclavských škol v atletice. První den závodili ti nejstarší, tedy žáci 6. – 9. tříd, druhý den ti nejmenší – 1. – 3. třídy a třetí den čtvrťáci a páťáci. Chlapci a děvčata z prvního stupně vybojovali celkem 30 medailí, druhý stupeň získal 25 medailí.

Medailisté 1. stupně: Mueller (1 stříbrná), Navrátilová M. (2 stříbrné), Baránková S. (1 bronzová), Pařenica (2 zlaté), Hřebačka D. (1 zlatá, 1 stříbrná), Strnad (1 bronzová), Procházka Adam (1 stříbrná), Karmasýn (1 bronzová), Rathuzký (1 stříbrná, 1 bronzová), Helešicová R. (1 zlatá), Hricová (1 stříbrná), Baránek P. (1 zlatá), Schejbalová (1 stříbrná), Horníček (1 zlatá), Herza (1 bronzová), Navrátilová D. (1 stříbrná), Bajzová (1 zlatá, 1 bronzová), Hřebačka R. (2 stříbrné), Mank (1 bronzová), Baránková L. (1 stříbrná), Václavovičová (2 zlaté, 1 bronzová), Klimovičová (1 bronzová).

Nejvšestrannějšími závodníky byli : Václavovičová, Baránková L., Bajzová, Hřebačka R., Navrátilová M., Pařenica, Hřebačka D., Rathuzký a Baránek P.

Foto zde

4. tř. E-ON City Cup 13-14

V pondělí 19.5.2014 se zúčastnili žáci 1. – 5. třídy školního turnaje E.ON City Cup. Je to novinka v rámci E.ON, rodinný fotbálek, který nemá konkurenci. Hrálo se totiž v netradičních kruhových arénách (klecích), vždy dvoučlenné týmy proti sobě. Každý ročník reprezentovali dvě dvojice chlapců a jedna dvojice dívek. Za ročník tedy hrálo šest hráčů a školu tak reprezentovalo 30 dětí. Jako ocenění získala každá zúčastněná škola 10 značkových míčů a všichni hráči originální tričko. Kromě naší školy se zúčastnila i ZŠ Kupkova, ZŠ Slovácká, ZŠ Kpt. Nálepky, ZŠ J. Noháče, ZŠ Lednice, ZŠ Masarykova Lanžhot. Hrálo se systémem každý s každým a naši „fotbalisti" vybojovali 6. místo. Do E.ON City Cupu se mohli zapojit i další žáci naší školy, rodiče i příznivci školy, a to do disciplín doprovodného programu. Malým školákům se tato akce moc líbila, bojovali se zaujetím a velkým zapálením i ve velkém vedru. Největšími fanoušky jim byli kamarádi i rodiče.

Foto zde

4. AB Kančí obora 13-14

Již třetím rokem využili žáci naší školy nabídky Ing. Filipa Šálka a navštívili lužní les Kančí oboru. Tentokrát vyrazili čtvrťáci a páťáci, a to na apríla 1. 4. 2014.

Žáci si postupně uvědomovali, jaký je život v lužním lese. Dozvěděli se, že se dělí na tvrdý a měkký luh, co v jednotlivém luhu roste a žije. Získali vědomosti o tom, jaké stromy (dub, habr) a byliny (fialka, sasanka, orsej, hluchavka, kopřiva) zde rostou. Dostali odpovědi na otázky týkající se stoletých stromů ležících v lese. Zkusili si na vlastní kůži, jak chutná rostlina medvědí česnek.

Další část se týkala živočichů. Výlovky z tůně byly zajímavé, byly to pulci skokana a kuňky, různé larvy, potápníci, okružáci, plovatky, čolci. Žáci se seznámili s vývojem žab a dalších bezobratlých, pracovali s klíčem pro určování živočichů. Poslechli si také reprodukované zvuky žab a ptáků. Na úplný závěr pozorovali pohyb a úkryt užovky obojkové.

Foto zde

4. tř. Šplh 13-14

V pondělí 10. 2. 2014 proběhlo na 1. stupni školní kolo ve šplhu. Soutěže se zúčastnili žáci 1. – 5. ročníku, kteří byli rozděleni do tří kategorií.

3. kategorie:  4. a 5. ročník

1. místo: Z. VÁCLAVOVIČOVÁ – 5, 84 s                       1. místo: T. MANK   – 5,07 s

2. místo: S. BARÁNKOVÁ – 6, 80 s                                 2. místo: M. ŠOULA – 5, 67 s

3. místo: S. NAMEŠPETROVÁ – 7, 20 s                          3. místo: J. CHLUMECKÝ – 8, 31 s

Všem závodníkům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a těm, kteří nás budou reprezentovat v okresním kole, přejeme hodně štěstí a co nejlepší časy a umístění.

Foto zde

3. tř. Kinderiáda 12-13

Ve šk roce 2012/2013 v krajském kole Kinderiády reprezentovali školu tito žáci: druháci Kristýna Hricová a Tomáš Rathuský, třeťáci Vendula Kurtinová a Radim Hřebačka, čtvrťáci Zuzana Václavovičová, Lenka Baránková a Jakub Halášek a páťáci Nikola Herzová a Lukáš Křivánek.

Výsledky: 4. m. Baránková v hodu míčkem (30,62 m) a Hřebačka v běhu na 60 m (10,03 s), 5. m. Václavovičová v běhu na 60 m (10,03 s), 6. m. Hricová ve skoku z místa (152 cm) a čtyři 7. místa – Kurtinová a Halášek v běhu na 60 m (10,58 a 9,61), Hřebačka v hodu těžkým míčem (6,60 m) a Halášek v hodu míčkem (38,06 m).

Letošním 1. místem jsme obhájili loňské vítězství a postoupili do celostátního finále do Prahy.

V republikovém kole reprezentovali tito žáci – druháci Kristýna Hricová a Samuel Herza, třeťáci Vendula Kurtinová a Radim Hřebačka, čtvrťáci Zuzana Václavovičová, Lenka Baránková a Jakub Halášek a páťáci Vivien Charvátová a Lukáš Křivánek.Největším zážitkem byl štafetový běh na 4x60 m, kdy Zuzka, Vivien, Lukáš a Jakub donesli štafetový kolík do cíle za 34,79 s, což byl nejlepší čas ze všech 42 štafet letošní pražské Kinderiády. Obsadili tedy 1. místo.

Celkově se naše škola umístila na krásném 5. místě ze 42 škol celé naší republiky, což znamená zlepšení o 9 míst proti roku 2011.

Foto zde