9.tř. Bu bu bu den 17-18

Školní parlament se každým rokem snaží žákům zpestřit výuku. Tentokrát jsme se demokraticky shodli, že pro žáky pátých až devátých tříd zorganizujeme Halloween. Uskutečnil se ve středu 25. října. Den měl i originální název Bu- Bu- Bu- day.

     V tento den měly všechny třídy na druhém stupni možnost mít den naruby. Tudíž si žáci mohli vyzkoušet roli učitele. Během dvou týdnů měl každý třídní kolektiv příležitost si vyzdobit svou třídu. Díky kreativitě studentů byla téměř v každé třídě skvělá atmosféra Halloweenu. Den byl vyjímečný i tím, že žáci i učitelé mohli přijít do školy v kostýmu. V přízemí školy byl připravený koutek, kde probíhalo malování obličejů. Také zde byl prodej čerstvého, halloweenského jídla, které mělo velký úspěch. V prvním patře školy byl fotokoutek, kde jsme měli připravené i rekvizity. Tady se mohl každý nechat vyfotit na památku. 

Foto

9. tř. Školní kolo v přespolním běhu 17-18

Tak jako každý rok, i letos, si žáci naší školy změřili síly ve vytrvalostním, přespolním běhu, který se uskutečnil v pátek 22.9.2017, a to v rámci preventivního programu „Běh pro zdraví“. V letošním roce byla změněna trasa tohoto běhu. Od Včelínku, kde je zákaz vstupu, byla přemístěna do  lesíka za TJ Tatran Poštorná. Počasí přálo, ale trať byla po deštivém týdnu blátivá. Přesto běh žáci zvládli velmi dobře.

Závodili žáci VI.- IX. tříd ve dvou kategoriích (mladší, starší), zvlášť dívky a chlapci.

Výsledky

Foto

6. tř. Vida 14/15

V rámci projektu „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraji“ jsme navštívili VIDA Science Centrum v Brně na výstavišti.

Centrum umožňuje žákům objevovat svět fyziky, chemie, matematiky a biologie zábavným a interaktivním způsobem. Všechny jevy a zákonitosti si mohli vyzkoušet na interaktivních exponátech. Na výstavě je nutné si exponáty osahat a vyzkoušet, jak fungují.

Kromě toho byl pro žáky připraven i výukový program:

* 27. 4. 2015 pro 6. ročník - program Hrajeme si s magnetem. Vyzkoušeli jsme si, jak reagují různé magnety, vyrobili si magnetickou hmotu a pozorovali magnetickou kapalinu.

Foto zde

6. tř. A další poezie

ZIMA KOLEM NÁS

Snížek poletuje kolem nás,                                          Tváře se jim rozzářily,

my vidíme zasněženou hráz.                                        všechny dárky rozbalily.

Děti jezdí potají,                                                          Děti nemusí do školy,

po zasněženém kraji.                                                  jsou tak št´astní a veselí.

Zvířecí svět nelení,                                                      Kalendář ukazuje na leden,

všichni běží k topení.                                                  vodní svět je pod ledem.

Nás sníh velmi láká,                                                   Teplota venku klesá,

jdeme stavět sněhuláka.                                             teplá peřina láká.

Děti bruslí na ledu,                                                     Bud´me zdrávi jako ryby,

budou říkat koledu.                                                    dejme si zas vitaminy !

 

Sára Ševčíková

6. tř. Z hodiny literatury

V literární výchově se učíme o poezii.

Čteme si různé básně, snažíme se je pochopit a můžeme si sami vyzkoušet stát se básníky.

Já to zkusila a tady je můj první pokus.

PODZIM

Na nebi sedí šedivý mrak,

brácha se dívá do oblak.

Ze stromu padá za listem list,

tatínek na mě zhluboka hvízd.

 

Děti už šly všechny domů,

hrály si tam předtím v lomu.

Na zem spadly první kapky,

dnes si nedám svoje žabky.

 

Začaly se dělat kaluže,

bouřka časem slunce přemůže.

Čadová Sára, VI. A

5. tř. Skokanský čtyřboj 13-14

V prvním červnovém týdnu proběhl další ročník atletických závodů 1. stupně pod názvem SKOKANSKÝ ČTYŘBOJ. Žáci již tradičně závodili v těchto disciplínách: skok daleký, skok z místa, trojskok z místa a minutové skákání přes švihadlo. Slunečné počasí podpořilo výborné výkony a v jednotlivých kategoriích zvítězili tito žáci.

4. a 5. TŘÍDY: 1. místo – Soňa Baránková 2. místo – Eliška Bajzová 3. místo – Sára Čadová 1. místo – Martin Šoula 2. místo – Tadeáš Mank  3. místo – Jakub Padalík

Foto zde

5. tř. Olympiáda břeclavských škol 13-14

Poslední červnový a také školní týden – „předprázdninový"se utkali žáci naší školy se spolužáky ostatních břeclavských škol na tradiční Olympiádě břeclavských škol v atletice. První den závodili ti nejstarší, tedy žáci 6. – 9. tříd, druhý den ti nejmenší – 1. – 3. třídy a třetí den čtvrťáci a páťáci. Chlapci a děvčata z prvního stupně vybojovali celkem 30 medailí, druhý stupeň získal 25 medailí.

Medailisté 1. stupně: Mueller (1 stříbrná), Navrátilová M. (2 stříbrné), Baránková S. (1 bronzová), Pařenica (2 zlaté), Hřebačka D. (1 zlatá, 1 stříbrná), Strnad (1 bronzová), Procházka Adam (1 stříbrná), Karmasýn (1 bronzová), Rathuzký (1 stříbrná, 1 bronzová), Helešicová R. (1 zlatá), Hricová (1 stříbrná), Baránek P. (1 zlatá), Schejbalová (1 stříbrná), Horníček (1 zlatá), Herza (1 bronzová), Navrátilová D. (1 stříbrná), Bajzová (1 zlatá, 1 bronzová), Hřebačka R. (2 stříbrné), Mank (1 bronzová), Baránková L. (1 stříbrná), Václavovičová (2 zlaté, 1 bronzová), Klimovičová (1 bronzová). Nejvšestrannějšími závodníky byli : Václavovičová, Baránková L., Bajzová, Hřebačka R., Navrátilová M., Pařenica, Hřebačka D., Rathuzký a Baránek P.

Foto zde

5. tř. E-ON City Cup 13-14

V pondělí 19. 5. 2014 se zúčastnili žáci 1. – 5. třídy školního turnaje E.ON City Cup. Je to novinka v rámci E.ON, rodinný fotbálek, který nemá konkurenci. Hrálo se totiž v netradičních kruhových arénách (klecích), vždy dvoučlenné týmy proti sobě. Každý ročník reprezentovali dvě dvojice chlapců a jedna dvojice dívek. Za ročník tedy hrálo šest hráčů a školu tak reprezentovalo 30 dětí. Jako ocenění získala každá zúčastněná škola 10 značkových míčů a všichni hráči originální tričko. Kromě naší školy se zúčastnila i ZŠ Kupkova, ZŠ Slovácká, ZŠ Kpt. Nálepky, ZŠ J. Noháče, ZŠ Lednice, ZŠ Masarykova Lanžhot. Hrálo se systémem každý s každým a naši „fotbalisti" vybojovali 6. místo. Do E.ON City Cupu se mohli zapojit i další žáci naší školy, rodiče i příznivci školy, a to do disciplín doprovodného programu. Malým školákům se tato akce moc líbila, bojovali se zaujetím a velkým zapálením i ve velkém vedru. Největšími fanoušky jim byli kamarádi i rodiče.

Foto zde

5. tř. OVOV okres 13-14

(Odznak všestrannosti olympijských vítězů)

Pořadí družstev: 1. Gymnázium Břeclav

2. ZŠ Břeclav, Komenského – pohár, diplom, medaile

3. ZŠ Břeclav, Slovácká

4. ZŠ Břeclav, Kupkova

5. ZŠ Břeclav, Kpt. Nálepky

Pořadí jednotlivců: dívky – roč. 2003: 1. Zuzana Václavovičová

                                                             2. Lenka Baránková

                                                             3. Soňa Baránková

chlapci – roč. 2002: 3. Jakub Halášek

Foto zde

5. tř. V lužním lese v Kančí oboře 13-14

Již třetím rokem využili žáci naší školy nabídky Ing. Filipa Šálka a navštívili lužní les Kančí oboru. Tentokrát vyrazili čtvrťáci a páťáci, a to na apríla 1. 4. 2014.

Žáci si postupně uvědomovali, jaký je život v lužním lese. Dozvěděli se, že se dělí na tvrdý a měkký luh, co v jednotlivém luhu roste a žije. Získali vědomosti o tom, jaké stromy (dub, habr) a byliny (fialka, sasanka, orsej, hluchavka, kopřiva) zde rostou. Dostali odpovědi na otázky týkající se stoletých stromů ležících v lese. Zkusili si na vlastní kůži, jak chutná rostlina medvědí česnek.

Další část se týkala živočichů. Výlovky z tůně byly zajímavé, byly to pulci skokana a kuňky, různé larvy, potápníci, okružáci, plovatky, čolci. Žáci se seznámili s vývojem žab a dalších bezobratlých, pracovali s klíčem pro určování živočichů. Poslechli si také reprodukované zvuky žab a ptáků. Na úplný závěr pozorovali pohyb a úkryt užovky obojkové.

Foto zde

5. tř. Šplh 13-14

V pondělí 10. 2. 2014 proběhlo na 1. stupni školní kolo ve šplhu. Soutěže se zúčastnili žáci 1. – 5. ročníku, kteří byli rozděleni do tří kategorií.

3. kategorie:  4. a 5. ročník

1. místo: Z. VÁCLAVOVIČOVÁ – 5, 84 s                       1. místo: T. MANK   – 5,07 s

2. místo: S. BARÁNKOVÁ – 6, 80 s                                 2. místo: M. ŠOULA – 5, 67 s

3. místo: S. NAMEŠPETROVÁ – 7, 20 s                          3. místo: J. CHLUMECKÝ – 8, 31 s

Všem závodníkům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a těm, kteří nás budou reprezentovat v okresním kole, přejeme hodně štěstí a co nejlepší časy a umístění.

Foto zde

4. tř. Kinderiáda 12-13

Ve šk roce 2012/2013 v krajském kole Kinderiády reprezentovali školu tito žáci: druháci Kristýna Hricová a Tomáš Rathuský, třeťáci Vendula Kurtinová a Radim Hřebačka, čtvrťáci Zuzana Václavovičová, Lenka Baránková a Jakub Halášek a páťáci Nikola Herzová a Lukáš Křivánek.

Výsledky: 4. m. Baránková v hodu míčkem (30,62 m) a Hřebačka v běhu na 60 m (10,03 s), 5. m. Václavovičová v běhu na 60 m (10,03 s), 6. m. Hricová ve skoku z místa (152 cm) a čtyři 7. místa – Kurtinová a Halášek v běhu na 60 m (10,58 a 9,61), Hřebačka v hodu těžkým míčem (6,60 m) a Halášek v hodu míčkem (38,06 m).

Letošním 1. místem jsme obhájili loňské vítězství a postoupili do celostátního finále do Prahy.

V republikovém kole reprezentovali tito žáci – druháci Kristýna Hricová a Samuel Herza, třeťáci Vendula Kurtinová a Radim Hřebačka, čtvrťáci Zuzana Václavovičová, Lenka Baránková a Jakub Halášek a páťáci Vivien Charvátová a Lukáš Křivánek.Největším zážitkem byl štafetový běh na 4x60 m, kdy Zuzka, Vivien, Lukáš a Jakub donesli štafetový kolík do cíle za 34,79 s, což byl nejlepší čas ze všech 42 štafet letošní pražské Kinderiády. Obsadili tedy 1. místo.

Celkově se naše škola umístila na krásném 5. místě ze 42 škol celé naší republiky, což znamená zlepšení o 9 míst proti roku 2011.

Foto zde

4. tř. Olympiáda břeclavských škol 12-13

Závodníci z 1. – 9. ročníku se v červnu zúčastnili tradiční olympiády břeclavských škol v atletice. První den závodili 1. - 3. třídy, druhý den 4. - 5. třídy a třetí den 6. - 9. třídy.

Chlapci a děvčata z prvního stupně vybojovali celkem 34 medailí, druhý stupeň získal 21 medailí.

Medailisté 1. stupně:

Pařenica (2 stříbrné), N. Helešicová (1 zlatá), Schejbalová (1 stříbrná, 1 bronzová), Procházka (1 zlatá, 1 stříbrná), Rathuzký (1 bronzová), Namešpetrová (1 bronzová), Navrátilová (1 stříbrná, 1 bronzová), R. Helešicová (1 zlatá), Halášek (2 stříbrné, 1 bronzová), Václavovičová (3 zlaté) ), L. Baránková (1 stříbrná, 2 bronzové), S. Baránková (1 bronzová), Šoula (1 bronzová), Charvátová (3 zlaté), Herzová (2 stříbrné, 1 bronzová), Drábková (2 bronzové), Křivánek (2 zlaté, 1 stříbrná)

Nejvšestrannějšími závodníky byli:

Václavovičová, L. Baránková, Halášek, Charvátová , Herzová, Drábková, z 1.stupně, Hanzalíková a Pavlík z 2.stupně.

 

Foto zde