Školní kolo v recitaci 19-20

recitace 19 20Na druhém stupni naší školy jsme již tradičně pořádali školní kolo v recitaci. Soutěž se uskutečnila 5. února v jazykové učebně.

Všichni žáci, kteří se na to cítili, se mohli přihlásit a přinést si vybraný text. Zájemců bylo zpočátku hodně, ale nakonec zaúřadovala chřipka a řady soutěžících prořídly.

Po samotné recitaci nás s paní učitelkou Pláteníkovou čekalo nelehké rozhodování, jelikož úroveň některých soutěžících byla skutečně velká a my dlouze debatovali o tom, kdo by měl skončit na vítězných místech.

V první kategorii (6. a 7. ročník) obsadila třetí místo Adéla Jeřábková z 6. A, jako druhý se umístil Štěpán Kristýn z 6. A a na první příčku vystoupala Karolína Hanáková z 6. A, jejíž zdařilý přednes z knihy „Domov pro Marťany“ ocenili i ostatní recitátoři a Karolínu v tajném hlasování zvolili jako nejlepší.

V kategorii starších žáků (8. a 9. ročník) soutěžily pouze dívky. Tereza Kubíková z 9. A skončila na třetím místě, na druhé místo vyšplhala Viktória Brindzová z 9. A a nejvýše v této kategorii skončila Tereza Baranovská z 8. B s příjemně přednesenou básní „Zpěv ptáků“. Diváckou soutěž této kategorie vyhrála Tereza Kubíková.

Do okresního kola soutěže postupuje Karolína Hanáková, držme jí palce, aby naši školu co nejlépe reprezentovala.

Chtěl bych všem účastníkům poděkovat a doufám, že i když třeba nevyhráli, na recitaci nezanevřou a pokusí se nás ohromit v příštích ročnících.

Mgr. Michal Škamrada