Program "Hasík" 18-19

V letošním školním roce byl pro děti II.B připraven zajímavý program „Hasík“ o práci hasičů. Tento program si pro děti připravili břeclavští hasiči ve třech cyklech. První dvě části tohoto programu proběhly ve škole, kam za dětmi hasiči přišli. Hovořili s dětmi o své náročné práci, připomněli důležitá telefonní čísla hasičů, policie a záchranné služby. Děti si prakticky vyzkoušely jak přivolat pomoc při požáru, dozvěděly se, co je to hodný a zlý oheň, co všechno spadá do práce hasičů, také si mohly vyzkoušet hasičské helmy a obleky.
V poslední třetí části navštívily děti Požární stanici v Břeclavi. Zde si mohly prohlédnout celý vozový park hasičů a jeho vybavení. Poznaly například hydraulické nůžky, termokameru, čluny, matrace, hadice, mobilní kufr první pomoci, dýchací přístroj, oblečení hasičů a jiné. Na závěr si každý zkusil hasit hadicí „zapálený dům“, což se dětem velmi líbilo. Děti poznaly, jak je práce hasičů důležitá, náročná i nebezpečná. Program „Hasík“ byl zajímavý a užitečný.
Mgr. Hana Zajícová