Projekt ZS Komen-Prag 18-19

Během dubna a května se žáci z deváté a osmé třídy zúčastnili projektu ZS KOMEN-PRAG. Tak jako každý rok jsme navštívili nejatraktivnější místa Prahy. Kromě cestovatelských zážitků se žáci stmelili, začlenili se více do kolektivu a na konci výletu vytvořili partu, která by společně procestovala celý svět.
A jaký byl pohled samotných žáků? Bára Činčalová zhodnotila exkurzi do Prahy následovně:
„V úterý jsme vyjeli do Prahy. Byli jsme 3 dny, které byli plné zážitků. Chodili jsme po památkách, které jsou známé po celém světě. Šli jsme např.: na Petřín, na který jsme vyjeli lanovkou, na Vyšehrad, do Národního muzea a divadla a poslední den také do pražské ZOO, kde jsme si to moc užili. Chodili všichni spolu, ale také po menších skupinkách. Měli jsme volno na oběd a na večeři, kdy jsme se mohli procházet po různých obchodech. Myslím si, že se to všem líbilo a srdečně to doporučuji.“
Kristýna Hricová doplňuje výčet navštívených míst i se vzkazem pro budoucí osmáky:
„Výlet do Prahy se mi velice líbil. Se třídou jsme si ho moc užili. Vidět Národní divadlo opravdu stálo za to. Všechny ty památky byly krásné. Karlův most, Národní muzeum, Petřínskou věž, Nuselský most, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, zeď Johna Lennona, Pražský hrad, Pražskou Zoo a ještě mnoho dalšího jsme viděli. Plavba lodí po Vltavě byla krásná, určitě to doporučuji pro všechny návštěvníky Prahy. Jsem velice ráda za tento skvělý výlet, který nám byl umožněn. Všem žákům z nižších ročníků chci vzkázat ať jedou, protože si tam udělají ty nejkásnější vzpomínky strávené se svojí třídou. Děkuji panu učitelovi Jaborníkovi a paní učitelce Pappové za to, že to tam s námi vydrželi a doufám, že si to užili tak jako my. Škoda, že už to skončilo, hned bych se tam vrátila pro další nezapomenutelné chvíle se svojí úžasnou třídou a naší nejlepší paní učitelkou. Děkuji vám.“