Komenského 2, příspěvková organizace

McDonald's Cup 18-19

Jako každý rok i letos se žáci naší školy zapojili do fotbalového turnaje McDonalds cup. Vše začalo okrskovými koly, do kterých se zapojilo přes 4000 základních škol. Naši kluci vstoupili do turnaje 30.4. na stadionu Lokomotivy. Opět jsme měli zastoupení v obou kategoriích. Kategorie A (1. – 3. třídy) a kategorie B (4. a 5. třídy). Turnaj byl ovlivněn špatným počasím, ale i tak se s tím malí fotbalisté vypořádali na výbornou a obě kategorie vyhráli a zajistili si tak postup do okresního kola. To se konalo 15.5. opět na stadionu Lokomotivy Břeclav. Po tuhých bojích v základních skupinách zvládly oba týmy své semifinálové zápasy a rvaly se ve finále o postup do krajského kola. Mladší kategorie prohrála svůj finálový zápas až na penalty s týmem z Drnholce. Starší přesvědčivě porazili školu Na Valtické rozdílem 3:1 a vybojovali si postup do krajského kola konaného v Brně. Původně byl turnaj naplánovaný na středu 22.5., ale kvůli dešti a nezpůsobilému terénu byl přesunut o den později. V Brně náš tým ve složení: Martin Čejka, Tomáš Čoma, Matěj Slezáček, Jakub Mračna, Mathias Zbořil, Ondřej Bohuslav, Ondřej Vintrlík, Richard Osička, Michal Košulič, Martin Rác a Lukáš Mátl nastoupil k zápasům v základní skupině. Zde se hráči utkali s týmy: ZŠ Rousínov (vítězství 4:2), ZŠ Moravský Krumlov (vítězství 5:3) a ZŠ Vnorovy (porážka 1:3). Tyto výsledky stačily na postup ze skupiny ze druhého místa. Tímto výsledkem si kluci zajistili boj o bronzové medaile. Bohužel v tomto rozhodujícím utkání chyběly dvě největší opory týmu Martin Čejka (do zápasu nenastoupil) a Tomáš Čoma (střídání po 5 minutách). Ale i tak se zbytek týmu snažil a velmi dobrým výkonem potrápil ZŠ Ořechov. Bohužel bronzové medaile nám těsně unikly a po porážce 1:2 naši kluci obsadili 4. místo.

Mgr. Oldřich Pražák

Základní škola Břeclav, Komenského 2,
příspěvková organizace

Od 1. 1. 1996 byla škola na základě rozhodnutí Městského zastupitelstva zřízena příspěvkovou organizací. Pracuje od tohoto data v právní subjektivitě a sama si vede mzdovou a personální agendu.

Kontakty

Úřední deska

• Zřizovatel školy: Město Břeclav
  • Ředitelka školy: Mgr. Yveta Polanská
  • Plánovaná kapacita: 460 žáků

• Součástí školy je i školní družina s kapacitou 122 žáků.
  • Celkový počet žáků k 1. 9. 2023 byl 340 žáků.

• Při škole je od 1. 1. 2006 zřízena Školská rada.
  • Na škole pracuje odborová organizace.
Školský obvod

Školský obvod Základní školy Břeclav, Komenského 2, příspěvkové organizace dle Obecně závazné vyhlášky města Břeclavi č. 1/2019 tvoří ulice: B. Šmerala, Budovatelská, Celnice - středisko služeb, Čs. armády, Dělnická, Dolní Luční, Dyjová, Gagarinova, Hájová, Havlíčkova, Hlavní, Horní Luční, Hraniční, Julia Fučíka, J. Skácela, Komenského, Kovářská, Lesní, Nádražní, Okružní, Osvobození, Polní, Prostřední, Rovnice, Sadová, Slunečná, třída 1. máje (po ulici Lesní), Tylova, Úzká, Záhumní

Přehled nejdůležitějších předpisů, podle nichž povinný subjekt jedná a rozhoduje
  • Zákon č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění
  • Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, v platném znění
  • Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění
  • Vyhláška č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, v platném znění
Místo a způsob, jak získat informace
  • osobně, telefonicky, písemně na výše uvedená kontaktní spojení
Místo a způsob, kde lze podat žádost, stížnost nebo jiný podnět a obdržet rozhodnutí