McDonald's Cup 18-19

Jako každý rok i letos se žáci naší školy zapojili do fotbalového turnaje McDonalds cup. Vše začalo okrskovými koly, do kterých se zapojilo přes 4000 základních škol. Naši kluci vstoupili do turnaje 30.4. na stadionu Lokomotivy. Opět jsme měli zastoupení v obou kategoriích. Kategorie A (1. – 3. třídy) a kategorie B (4. a 5. třídy). Turnaj byl ovlivněn špatným počasím, ale i tak se s tím malí fotbalisté vypořádali na výbornou a obě kategorie vyhráli a zajistili si tak postup do okresního kola. To se konalo 15.5. opět na stadionu Lokomotivy Břeclav. Po tuhých bojích v základních skupinách zvládly oba týmy své semifinálové zápasy a rvaly se ve finále o postup do krajského kola. Mladší kategorie prohrála svůj finálový zápas až na penalty s týmem z Drnholce. Starší přesvědčivě porazili školu Na Valtické rozdílem 3:1 a vybojovali si postup do krajského kola konaného v Brně. Původně byl turnaj naplánovaný na středu 22.5., ale kvůli dešti a nezpůsobilému terénu byl přesunut o den později. V Brně náš tým ve složení: Martin Čejka, Tomáš Čoma, Matěj Slezáček, Jakub Mračna, Mathias Zbořil, Ondřej Bohuslav, Ondřej Vintrlík, Richard Osička, Michal Košulič, Martin Rác a Lukáš Mátl nastoupil k zápasům v základní skupině. Zde se hráči utkali s týmy: ZŠ Rousínov (vítězství 4:2), ZŠ Moravský Krumlov (vítězství 5:3) a ZŠ Vnorovy (porážka 1:3). Tyto výsledky stačily na postup ze skupiny ze druhého místa. Tímto výsledkem si kluci zajistili boj o bronzové medaile. Bohužel v tomto rozhodujícím utkání chyběly dvě největší opory týmu Martin Čejka (do zápasu nenastoupil) a Tomáš Čoma (střídání po 5 minutách). Ale i tak se zbytek týmu snažil a velmi dobrým výkonem potrápil ZŠ Ořechov. Bohužel bronzové medaile nám těsně unikly a po porážce 1:2 naši kluci obsadili 4. místo.

Mgr. Oldřich Pražák