Zeměpisná olympiáda 18-19

zemepisna olympiada 18 19Ve středu 19. 12. 2019 proběhlo v přírodovědné učebně školní kolo zeměpisné olympiády. Tentokrát za rekordní účasti tří desítek zájemců. Žáci byli rozděleni do tří kategorií. Kategorii „A“ tvořili šesťáci, kategorie „B“ byla určena pro sedmý ročník a žáci osmých a devátých ročníků byli společně zařazeni do kategorie „C“. Test byl zaměřený na práci s atlasem i bez něj. Soutěžící zúročili obecný přehled ve světě, schopnost řešit globální problémy a vědomosti získané jak ze školy, tak i mimo ni.

Nejmladší kategorii „A“ vyhrál Tomáš Trávníček. Druhé místo obsadil Nam Nguyen a jako třetí se umístil Jan Jirota. Kategorie „B“ byla opravdu nabitá, o čemž svědčí těsné bodové rozestoupení. Vítězkou se stala Olga Kocandová těsně před Natálií Letochovou a třetí Natálií Svobodovou. Nejstarší kategorii ovládl Vladimír Schejbal, za kterým se umístil Josef Slavík, třetím do party byl Vojtěch Tichý. 

Úspěšní řešitelé, vítězové svých kategorií, reprezentovali naši školu v okresním kole, ve kterém byla nejúspěšnější reprezentantkou naší školy Olga Kocandová, jenž obsadila třetí místo. Vladimír Schejbal se umístnil jako šestý.
Všem zúčastněným patří dík i pochvala za to, že se nezalekli změřit své síly v zeměpisných znalostech. Slovy klasika: gratulace vítězům, čest poraženým!

Mgr. Jaborník Lukáš