Běh naděje a vítězství 18-19

Ve čtvrtek, 25.10.2018, se uskutečnil tradiční "Běh naděje a vítězství" na pěší zóně před gymnáziem v Břeclavi. Jedná se o symbolický běh (nesoutěžní) na počest 100. výročí od vzniku Československého státu. Pořádal ho Český svaz bojovníků za svobodu a Město Břeclav.

Hlavním cílem bylo absolvovat  zhruba půlkilometrovou trať, donutit se k aktivnímu pohybu a udělat tak něco pro své zdraví. Při tomto běhu nezáleží na výsledku ani na dosaženém čase, a proto se běhu mohli účastnit osoby všeho věku, rodiny s dětmi či vozíčkáři. 

 Nejpočetněji byly zastoupeny břeclavské školy. Zúčastnila se i naše škola, kterou reprezentovali žáci IX.A a VIII.A. Žáci se k běhu postavili zodpovědně. Velká většina doběhla v první polovině běžeckého pole. Naše škola obdržela pamětní pohár.

Akce se konala  pod záštitou starosty města Břeclavi Ing. Pavla Dominika. 

Mgr. Zuzana Pappová