Pohár rozhlasu - okresní kolo 15-16

Ve středu 18. 5. 2016 se zúčastnili sportovci naší školy okresního kola Poháru rozhlasu, což je soutěž družstev v atletických disciplínách. Školu reprezentovala tři družstva – mladší žákyně, starší žákyně a starší žáci.

1.místo a vítězství v okresním kole získaly starší žákyně, když porazily dívky ze ZŠ Slovácká a mimo soutěž soutěžící dívky z Brna. Vítězství vybojovaly: Miroslava Hanzalíková, Nikola Herzová, Paulína Drábková, Karolína Obořilová, Julie Grbavčicová, Eliška Svobodová, Kateřina Košťálová a Natálie Navrátilová. Nejvíce bodů pro družstvo získala Nikola Herzová (1375 bodů – 60m, dálka) a Miroslava Hanzalíková (1077 bodů – výška, koule).

Pěkného umístění dosáhly ml. žákyně, které skončily na 2. místě za ZŠ Slovácká. Zasloužily se o to tyto závodnice: Zuzana Václavovičová, Lenka Baránková, Soňa Baránková, Julie Baránková, Eliška Bajzová, Denisa Navrátilová, Michaela Navrátilová, Lucie Bartošíková. Nejlépe bodujícími žákyněmi byla Lenka Baránková (785 bodů – míček, výška) a Soňa Baránková (708 bodů – míček, dálka).

2. místo obsadili také st. žáci, a to pouhých 260 bodů za ZŠ Slovácká. Na tomto výsledku se podíleli tito žáci: Jan Kocián, Jaromír Pavelka, Matěj Kristoň, Pavel Horčička, Boris Čapka, Dominik Kučera, Lukáš Křivánek a Jakub Halášek. Nejlépe bodujícím sportovcem byl Matěj Kristoň (1031 bodů – dálka, 1500m), Dominik Kučera (1017 bodů – koule, 60m), Jan Kocián (1014 bodů – výška, 60m) a Jaromír Pavelka (1002 bodů – koule, výška).