"Jak válčili husité" 15-16

jak valcili husiteVýukový pořad, „Jak válčili husité", se kterým do naší školy zavítala skupina historického šermu Renegáti, přiblížil důležitou část našich dějin. Na chvíli jsme se přenesli v dějinách o 600 let zpátky. Hranými ukázkami z bitev a zajímavým vyprávěním herci seznámili žáky s husitským vojenstvím.

Na začátku se předvedl rytíř v plné plátové zbroji, lehký husitský jezdec a běžný pěší bojovník. V poutavém vyprávění se žáci dozvěděli důvody, které vedly husity k zavedení nového způsobu boje. Všechny samozřejmě zaujaly repliky husitských zbraní, zbroj a především husitský válečný vůz.

Odvážní žáci si mohli také zahrát na jeho osádku. Představení obsahovalo mnoho informací k dané době, ale bylo pojato zábavně, takže žáky nejen obohatilo o další znalosti z historie, ale také pobavilo.

Foto zde