Beseda s Cyrilem Podolským 15-16

podolskyDne 17. 12. 2015 jsme na naší škole uvítali vzácného hosta. Přijel k nám pan Cyril Podolský. Je filmovým animátorem, scénaristou, režisérem, autorem dětských knížek a textařem písní. Děti ho znají jako tvůrce známých večerníčků Krysáci, animátora seriálů Pat a Mat, Králíci z klobouku aj.

V době mimo natáčení si najde čas jezdit za dětmi do škol a zajímavou formou jim představuje svět filmu. Nejprve seznámil žáky s principy animovaného filmu a na skutečných postavičkách z večerníčků názorně ukázal výrobu loutky. Výklad a poutavé yprávění bylo doplněno projekcí filmových ukázek a předvedením reálných filmových loutek a rekvizit.

Tato zábavně – vzdělávací beseda trvající 90 minut je vhodným doplněním mediální výchovy.

Žáky 6. – 9. ročníku beseda natolik zaujala, že po celou dobu v tichosti naslouchali a mnozí se aktivně zapojili.