Návštěva divadla 15-16

Adventní čas si žáci 7. – 9. ročníku zpříjemnili návštěvou Mahenova divadla v Brně.saturnin

Tentokráte jsme se vydali zhlédnout divadelní hru Saturnin. Vždyť stejnojmenný román Zdeňka Jirotky patří k nejoblíbenějším českým humoristickým románům vůbec. Okouzlily nás příhody pána a jeho bezmála geniálního sluhy, situované do noblesní prvorepublikové atmosféry. V Národním divadle Brno hru úspěšně zdramatizoval Martin Vačkář a Ondřej Havelka, režie se ujal Jakub Nvota. Na jeviště vtančil v rytmu živě hraného swingu nejen Saturnin, ztvárněný nositelem Ceny Thálie Martinem Siničákem, ale také teta Kateřina, Milouš, dědeček, slečna Terebová a ironický pozorovatel doktor Vlach. Inteligentní humor pobavil všechny generace.

Jak řekl autor:" Nejtrestuhodnější formou roztržitosti je, když se lidé zapomínají radovat ze života."