Turnaj v piškvorkách 15-16

„OX jsou výzva" a tak jsme se letos poprvé i my zúčastnili Mistrovství v piškvorkách. Zatím jenom třídních kol a školního kola, ale zkusímepiskvorky6 štěstí i v kole oblastním.

Mistrovství v pIšQworkách je soutěž, která dává prostor středoškolákům a žákům osmých a devátých tříd, aby prokázali schopnost logicky uvažovat, taktizovat a
spolupracovat, a dovést tak svůj pětičlenný tým až do finále.

Třídní kola i kolo školní si žáci v průběhu října organizovali sami. Upřesnili si pravidla, domluvili se na systému soutěže a celá soutěž proběhla ve velmi pohodové atmosféře, bez vzájemné rivality, férově, s chvílemi pekelného soustředění, ale i s množstvím legrace. Někteří hráči našli osvědčenou taktiku a celkem suverénně vítězili, jiní udělali svůj tah velmi rychle, což překvapilo soupeře, který potom také reagoval rychle a mnohdy na to doplatil.

Pořadí bylo sice stanoveno, ale radost ze hry byla tentokrát asi důležitější. V 8. ročníku byl na 1. místě Richard Opavský, 2. byl Jan Jakubec a třetí po velkém boji Erika Kučerová. V 9. ročníku měli Jaroslav Pavelka, Boris Čapka, Lukáš Leták a Filip Texl stejný počet bodů, tak nebylo určeno pořadí a postoupili do školního kola. Ve školním kole měli nejlepší soustředění a taktiku na 1. místě Boris Čapka, na 2. místě Lukáš Leták a na 3. místě Filip Texl.

Video zde