Exkurze 9.AB na Turold 15-16

Dne 24. 9. 2015 se žáci 9. ročníku zúčastnili exkurze geoparku a jeskyně na Turoldu.

V jeskyni měli žáci odborný výklad, proložený různými zajímavými i vtipnými speleologickými historkami. Po prohlídce jeskyně následovalo zhlédnutí geologického parku, kde žáci do připravených pracovních listů velmi úspěšně přiřazovali nafocené horniny k jejich názvům a taktéž rozřadili horniny podle vzniku. Celkově jsme akci zhodnotili jako zdařilou. Nabízíme některé průpovídky dětí:

„Voda v jeskyni vypadala, že je hluboká 20 cm a byla 4 m"; „nízký strop v jeskyni"; „spolužákův pracovní list na stromě – prý vítr"; „pavouci v jeskyni visící ze stropu"; „pěší cesta přes půlku Mikulova na vlak"; „stěna v jeskyni, která vypadá jako pop-corn"; „na stropě jeskyně byly „bobky netopýrů" – příměs manganu; „nevynáší se kameny z jeskyně – pokuta 50 000,- Kč"; „v jeskyni se natáčel film"; „obrovské krystaly čediče v geoparku"; „odlitek mamutí kosti a výstava minerálů v jeskyni."