Republikové finále OVOV 16-17

Republikové finále OVOV

Letošní republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů proběhlo poprvé v Brně na atletickém stadionu VUT ve dnech 9.-10.9.2016. Naši školu reprezentovala jediná žákyně, a to Lenka Baránková z VIII.A. Soutěžila v kategorii jednotlivců.

První den bojovala v běhu na 60m, skoku dalekém, v hodu 2kg medicinbalem, ve shybech a přeskocích přes švihadlo.

Druhý den byl v soutěži trojskok z místa, kliky, sedy-lehy, hod míčkem, běh na 1000m.

Ve své kategorii byla Lenka sedmá v hodu míčkem, osmnáctá v běhu na 1000m, dvacátásedmá v trojskoku, dvacátáosmá ve skoku dalekém a v přeskocích přes švihadlo. Po sečtení bodů za výkony ve všech 10 disciplínách skončila na 28.místě ze 77 závodnic.

Odměnou za sportovní výkony bylo setkání s desítkami českých i československých olympioniků, kteří Lence darovali na památku své fotografie s podpisem. Celé dva dny nám přálo nádherné slunečné počasí.

Mgr. Pappová Zuzana