Projekt ZS Komen-Prag 16-17

praha 16 17Žáci VIII. A absolvovali ve dnech od 9. do 11. května projekt „ZS Komen- Prag“.

Jako každý rok bylo i letos cílem projektu rozvíjet znalosti, které se týkají geografického, historického i kulturního poznání našeho hlavního města. Program byl zahájen komentovanou prohlídkou budovy Národního divadla, návštěvou Vyšehradu a Slavína. Při večerní procházce Prahou žáci nasáli atmosféru osvětleného Staroměstského náměstí, Karlova mostu s výhledem na Pražský hrad. Druhý den začal vyhlídkovou plavbou s průvodcem po Vltavě a návštěvou Muzea Karlova mostu. Pak se žáci přesunuli na oběd na Václavské náměstí. Odpoledne je lanovka dopravila na Petřín. Po návštěvě bludiště, vystoupali na Petřínskou rozhlednu a vycházkou přes Strahovský klášter se dostali na Pražský hrad.

Po náročném dni navštívili koncert na Křižíkově fontáně.

Třetí den strávili v Troji v zoologické zahradě. Během projektu se žáci zhostili role turistických průvodců a skvěle prezentovali své připravené referáty o vybraných pamětihodnostech hlavního města. Žáci také velmi rychle zvládli orientaci v pražském metru i na plánu Prahy. I letošní ročník projektu lze tedy považovat za velmi úspěšný.

Mgr. Yveta Polanská