Zeměpisná olympiáda 19-20

zemepisna olympiada 19 20Tradicí na naší škole je, že se v předvánočním čase pořádá školní kolo v zeměpisné olympiádě a ani tento rok nebyl výjimkou. Na dvacet odvážlivců se v úterý 17. 12. 2019 rozdělilo do tří kategorií. Kategorii „A“ tvořili žáci šestého ročníku, kategorie „B“ byla určena pro sedmý ročník a žáci osmých a devátých ročníků byli společně zařazeni do kategorie „C“. Test byl zaměřený na práci s atlasem i bez něj. Žáci zúročili obecný přehled ve světě, schopnost řešit globální problémy, pracovat s chybou. Ověřili si své vědomosti získané jak ze školy, tak i mimo ni.

Nejmladší kategorii „A“ vyhrála těsně Ema Pařízková před Karolínou Hanákovou a Hanou Mikuláškovou. V kategorii „B“ byl nejlepší Martin Mikuš, za kterým se umístila Adéla Krejzová, třetí příčka připadla Anetě Krejzové. Nejstarší kategorii ovládl Adam Procházka před Olgou Kocandovou a Adélou Kolářovou.

Úspěšní řešitelé, vítězové svých kategorií, budou reprezentovat naši školu v okresním kole, které se uskuteční 26. 2. 2020.

Všem zúčastněným patří dík i pochvala za to, že se nezalekli změřit své síly v zeměpisné olympiádě. Vítězům gratulujeme a přejeme pevné nervy při přípravě na okresní kolo a hodně štěstí v samotné soutěži.

Mgr. Jaborník Lukáš